Montaż rollercoasterów oraz kół widokowych

Inspekcje i audyty stanu technicznego

Firma Alpin-Team jest liderem budowy konstrukcji rollercoasterów w Polsce. Jako jedyna Polska firma możemy pochwalić się w pełni zrealizowanymi projektami w naszym kraju.

Zwiększamy zasięg naszych usług, dzięki temu jesteśmy obecni na rynku Europejskim.

Działamy na rynku nieprzerwanie od 2007 roku. Mamy na swoim koncie montaże konstrukcji rollercoasterów stalowych i drewnianych. W pracach pomaga nam wykorzystanie umiejętności pracy z zastosowaniem technik alpinistycznych, co wielokrotnie przyspiesza wykonanie pracy, zmniejsza zapotrzebowanie na ciężki sprzęt i znacznie obniża koszty. Wykonujemy również prace serwisowe oraz przeglądy techniczne wyżej wymienionych urządzeń. Wykonywaliśmy montaże urządzeń firm specjalizujących się w produkcji rollercoasterów oraz kół widokowych takich jak Vekoma, Intamin Amusement Rides, Zamperlla, Duth Wheels, Rocky Mountain Construction oraz wielu mniejszych producentów. Jesteśmy dumni, że dostarczamy najwyższej jakości rozwiązania dla parków rozrywki i projektów budowlanych zarówno w kraju, jak i poza jego granicami już od ponad piętnastu lat. Podejmujemy się współpracy z firmami na całym świecie, indywidualnie podchodząc do każdego kontraktu. Nasi pracownicy mają niezbędne doświadczenie, uprawnienia oraz wiedzę, aby podjąć się najbardziej wymagających projektów.

Znaczące projekty:

Energylandia – Polska

Od siedmiu lat jesteśmy obecni w parku rozrywki Energylandia w Polsce. Jesteśmy obecni przy realizacji każdego projektu i współpracujemy z największymi producentami rollercoasterów, kół widokowych, wodnych atrakcji i dekoracji z betonu technicznego.

Budowaliśmy takie urządzenia jak:

  • Hyperion – mega coaster, producent Intamin
  • Mayan, F-1, Abysus, Dragon, Mine Train rollercoaster, producent Vekoma
  • Zadra – konstrukcja drewniano-stalowa, producent Rocky Mountain Construction
  • Speed Water Coaster – atrakcja wodna, producent Intamin
  • Koło widokowe 54m – producent Dutch Wheels
  • DiscoCoaster – producent Zamperlla

Phantasialand – Niemcy

Alpin-Team z dumą dostarcza wsparcie w zakresie serwisu i konserwacji w renomowanym parku rozrywki Phantasialand, zwiększając trwałość i poprawiając wygląd ich atrakcji. Wykonujemy naprawy wózków i wagoników oraz przeprowadzamy inspekcje stanu technicznego konstrukcji.
Dostosowujemy się do klienta, prace wykonujemy głównie nocą, tak aby w dzień park mógł bez przeszkód funkcjonować.

Liseberg – Szwecja

Z przyjemnością współpracujemy z najstarszym parkiem w Europie, Liseberg, oferując naszą wiedzę z zakresu montażu i serwisu kolejek górskich. Wykonaliśmy tam również montaż rollercoastera Boomerang. Park znajduje się w terenie skalistym i nasze umiejętności wykorzystania prac alpinistycznych oraz doświadczenie przy montażu podobnych konstrukcji znacząco przyspieszyła wykonanie projektu.

Galeria